Proiectul ROSE „MOTIVAȚIE PENTRU PERFORMANȚĂ!”- activitatea extracurriculară VIZITĂ LA AGENȚI ECONOMICI – vizită la Serviciul Public de Întreţinere şi Gospodărire Municipală Deva

Vineri, 13.05.2022, a avut loc, activitatea extracurriculară VIZITĂ LA AGENȚI ECONOMICI – vizită la Serviciul Public de Întreţinere şi Gospodărire Municipală Deva, desfășurată în cadrul proiectul ROSE „MOTIVAȚIE PENTRU PERFORMANȚĂ!” implementat de Colegiul Național Pedagogic „Regina Maria” Deva.
Vizitele la agenții economici, coroborate cu toate celelalte activități derulate în cadrul proiectului nostru, sunt orientate în vederea îmbunătățirii nivelului de formare profesională, dar și pentru susținerea elevilor din grupul țină în procesul de alegere a carierei.
Stimați participanți – domnul Faur Irinel – director al Serviciului Public de Întreţinere şi Gospodărire Municipală Deva, domnul inginer Chirilă Emanuiel, elevi din grupul țintă și experți extracurriculari – vă mulțumim pentru reușita acestei activități!

Proiectul privind Învățământul Secundar (ROSE) activitatea extracurriculară – VIZITĂ LA AGENȚI ECONOMICI – INSPECTORATUL DE POLIŢIE AL JUDEŢULUI HUNEDOARA

Miercuri, 11.05.2022, a avut loc activitatea extracurriculară VIZITĂ LA AGENȚI ECONOMICI – vizită la INSPECTORATUL DE POLIŢIE AL JUDEŢULUI HUNEDOARA, desfășurată în cadrul proiectul ROSE „MOTIVAȚIE PENTRU PERFORMANȚĂ!” implementat de Colegiul Național Pedagogic „Regina Maria” Deva.

Vizitele la agenții economici, coroborate cu toate celelalte activități derulate în cadrul proiectului nostru, sunt orientate în vederea îmbunătățirii nivelului de formare profesională, dar și pentru susținerea elevilor din grupul țină în procesul de alegere a carierei.

Stimați participanți – domnul Comisar şef de poliţie Ovidiu Gabriel BÎRLEA, elevi din grupul țintă și experți extracurriculari – vă mulțumim pentru reușita acestei activități!

Concursul Național Educație pentru secolul XXI – ediția a II-a, organizată la sediul Universității de Vest din Timișoara

În această săptămână elevii Colegiului Național Pedagogic „Regina Maria” au participat la festivitatea de premiere a Concursului Național Educație pentru secolul XXI – ediția a II-a, organizată la sediul Universității de Vest din Timișoara. Concursul a avut ca temă: Educația pentru pace și s-a desfășurat pe două secțiuni:
– secțiunea eseuri reflexive, unde avem două premii:
*locul I – eleva Culda Claudia Maria, din clasa a 11-a MI, prof. Coordonator Bodiu Valentina Nicoleta
*locul III – Banyai Ana- Bianca, din clasa a 12-a B- prof. Coordonator Gîfu Denisa
– secțiunea colaborativă creații digitale, unde am ocupat primele două locuri:
* locul I – „Peace Alarm” – echipă formată din Bârlovan Giulia, Brîndușesc Larisa și Lăslău Bianca, clasa a 12-a B, prof. Coordonator Bodiu Valentina Nicoleta
* locul II – „Tridentul”- echipă formată din Buzatu Cristian, Filimon Rareș și Irimie Rareș, clasa a 12-a B, prof. Coordonator Bodiu Valentina Nicoleta.

Felicitări elevilor și profesorilor pentru dorința de a participa la concursuri, pentru implicare, creativitate și rezultatele obținute! Mult succes în continuare!